Слухачі Школи молодого вчителя ділилися власним досвідом
31 січня 2022 року відбулося чергове онлайн-засідання Школи молодого вчителя.
Директор Центру Світлана Пархоменко познайомила присутніх з основами позакласної роботи — різноманітної освітньої і виховної діяльності педагогів, спрямованої на виховання учнів на задоволення інтересів і запитів дітей, організованої в позаурочний час. Розглянули також поняття освітнього веб-квесту. Психолог Центру Надія Хечоян розповіла про основи впровадження в шкільну діяльність СЕЕН (соціально-емоційного та етичного навчання).
Учасники Школи також поділилися власним досвідом щодо позакласної роботи з предмету, що викладають: Анна Руденко (Тимченківська ЗОШ І-ІІІ ст.) – англійської мови, Тетяна Тимченко (Зідьківська ЗОШ І-ІІІ ст.) – інформатики. Їх цікаві виступи продемонстрували присутнім, яким захоплюючим нестандартним та різнобічним можна зробити для учнів навчання.
Дійсно, часто під чac ypoків нeмoжливo зaдoвoльнити ycі питaння yчнів. А пoзaypoчнa poбoтa y взaємoзв'язкy з нaвчaльнoю cлyжить тим дієвим зacoбoм, щo мoбілізyє aктивніcть yчня y пoшyкy знaнь тa дoпoмaгaє пoвнішe зaдoвoльнити інтepecи школярів. Пpи вcьoмy pізнoмaнітті фopм пoзaклacнa poбoтa мaє бyти opгaнічнo пoв'язaнa зі шкільнoю пpoгpaмoю, вихoдити зa мeжі і вoднoчac дoпoвнювaти її, тoбтo мaє іcнyвaти тіcний взaємoзв'язoк між нaвчaльнoю тa пoзaypoчнoю poбoтoю.
Афоризм Гербарта «Смертельний гріх учителя – бути нудним» - часто визначає розуміння вчителем місця пізнавального інтересу в навчанні, що розглядається їм як інструмент пожвавлення навчального процесу, що перебуває в його руках.