A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа "Зміївський центр професійного розвитку педагогічних працівників"
Зміївської міської ради Чугуївського району Харківської області
Кожен освітянин Зміївщини – справжня зірка,
допомагаємо зростати та сяяти яскравіше з кожним днем!

В пошуках особистого ресурсу - усвідомлене споживання

Дата: 10.08.2022 10:28
Кількість переглядів: 194

В пошуках ресурсу поговоримо про усвідомлене споживання, як спосіб витрачати менше енергії через клопоти із зайвими речами.

Усвідомлене споживання, як частина концепції сталого розвитку (https://uk.wikipedia.org/wiki/Сталий_розвиток), - важлива складова життя кожної сучасної людини.

Це чудова можливість залишити в своєму житті більше того, що допомагає тобі зростати і ставати кращим, почувати себе більш впевнено і творити.

За посиланням Ви можете знайти 7 книг для кожного прихильника усвідомленого споживання.  

Зайві речі забирають не лише наш життєвий простір, а й енергію. Про це говорять і психологи, і спеціалісти з організації простору.

Надлишок інформації – це теж неусвідомлене споживання. Позбутися звички скролити стрічку соцмереж з ранку до вечора, менше часу приділяти перегляду телевізора – перші кроки в покращенні свого «інфопростору».

Розхламлення особистого простору треба робити поступово. Це енергозатратне заняття, і можна просто перевтомитись, не отримавши жодного задоволення.

Наприклад, якщо ми «приборкуємо» свої електронні пристрої – перегляньте свої «підписки» та залиште тільки важливе, упорядкуйте власні фото та відео на планшеті або комп’ютері тощо. Якщо ми проводимо «розхламлення» домівки, то спробуйте звільняти від «зайвого» одну кімнату на тиждень, запросіть членів родини вам на допомогу, сплануйте справжній «квест» з прибирання. Використовуйте «правила розхламу» (https://publish.com.ua/nepiznane/7-vazhlivikh-pravil-rozkhlamlennya-budinku.html).

Існує декілька найвідоміших методів «розгламлення»:

  1. Метод Марі Кондо Марі Кондо - ефективне прибирання включає лише дві дії: позбавитися всього непотрібного і знайти правильні місця для зберігання потрібного.
  2. Метод Ерін Доланд Ерін Доланд –простота речей -  нова революційна ідея, залишаємо лише найнеобхідніше, найнадійніше.
  3. Метод «Однієї валізи» Домінік Лоро – речі руйнують та закріпачують душу, а мистецтво простоти вчить жити максимально повним життям, ідеал полягає в тому, щоб мати тільки необхідні речі, але при цьому жити в місці своєї мрії, в бездоганному інтер'єрі і в справному, гнучкому і доглянутому тілі; при цьому жити потрібно абсолютно незалежно.
  4. Метод Реджини Лідс Реджіна Лідс практикує дзен-організацію, завдяки якій змінюється енергетика простору.
  5. . Метод FlyLady Марли Сіллі - генеральні прибирання не потрібні; вихідні – для відпочинку; робити трохи часто набагато легше, ніж робити багато і відразу; звичка переходить у спосіб життя (ви підтримуватимете чистоту, самі того не помічаючи); мотлох притягує до себе мотлох; любити себе легко, коли робиш це маленькими кроками.

Більше інформації за посиланнями: https://bit.ua/2022/07/shho-take-svidome-spozhyvannya-i-yak-vono-formuye-nashu-povsyakdennist/ , https://gloss.ua/ua/lifestyle/138115-pozbavljajemos-zajvoho-5-vidomikh-metodik-rozkhlamlennja-prostoru .

Усвідомлене споживання, розхламлення - відвертий процес. Щоб довести його до кінця, не намагайтеся обдурити себе. До багатьох речей і звичок  ми відчуваємо емоційну прихильність, тому позбутися їх важко.

Як говорила Марі Кондо у своїй книзі «Магічне прибирання»: «Залишайте лише те, що приносить вам радість». Знову ж таки, будьте чесні перед собою, інакше доведеться розбирати все заново.

Кількість речей не повинна бути продиктована кимось згори. Тільки ви самі знаєте, чого і скільки вам потрібно, адже у всіх нас різні потреби. Є базові: їжа, сон, одяг, а ще є потреби в комфорті, захопленнях, естетиці, зрештою.

Створюйте свій комфортний мінімум і завжди будьте в ресурсі!

Фото без опису


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень