A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа "Зміївський центр професійного розвитку педагогічних працівників"
Зміївської міської ради Чугуївського району Харківської області
Кожен освітянин Зміївщини – справжня зірка,
допомагаємо зростати та сяяти яскравіше з кожним днем!

В пошуках особистого ресурсу - фізична активність

Дата: 15.08.2022 10:26
Кількість переглядів: 168

В пошуках ресурсності поговоримо про фізичну активність.

Загальновідомо, що спорт допомагає повернути емоційну рівновагу, тримати тіло в тонусі, перемикатися та перезавантажувати думки.

Чому фізична активність така важлива для нас зараз?

Кожен із нас переживає через події довкола несамовитий стрес і страх за своє життя і життя близьких. А під час фізичної активності знижується рівень гормону стресу (кортизол).

Для того, щоб бути фізично активним необов’язково вже сьогодні записатися в спортзал, або пробігти щонайменше 5 км.  Розпочніть з простого: 10-хвилинна ранкова зарядка, 20 хвилин неважких вправ ввечері, піша або велосипедна прогулянка, усвідомлене відвідування магазину без авто тощо. Можна, наприклад, розробити певну систему вправ і поступово нарощувати темп. Усім відома вправа «планка» - з першого підходу навряд чи у всіх вийде «протримати» її понад хвилину. Але ніхто не заважає Вам виконувати її, починаючи з 20 секунд!

Фізична активність – це ще і про взаємопідтримку. Інколи важко робити вправи на самоті. Знаходьте собі партнерів по інтересам, разом завжди все веселіше. Можливо Вам потрібен тренер-наставник, а можливо таким наставником для когось станете і Ви. Знайдіть для себе онлайн-тренування. Тренери найрізноманітніших спортивних практик мають свої онлайн-заняття. Знаходьте відео фізичних вправ, займайтеся з тренером по ZOOM, шукайте однодумців. Будьте обережні при виборі занять, упевніться, що вони вам підходять і ви зможете виконувати їх самостійно.

Як зробити свій день максимально активним? Робіть короткі активні перерви протягом дня. За 5–10 хвилин активності ви можете зробити прості вправи — нахили тулубу, присідання, відтискання від підлоги, рухи руками й ногами. Хорошим способом підтримати свою активність є танці, ігри з дітьми, прибирання, вправи з м’ячем, обручем, домашні тренажери тощо.

Більше ходіть. Навіть у квартирі є можливість прогулятися. Не відмовляйтеся від ходьби, вона допомагає тримати ваші м’язи в тонусі. «Прогулюватися» можна кімнатою за розмовою з подругою чи колегою телефоном, а також на місці, впустивши трохи свіжого повітря в кімнату. Корисною є ходьба сходами вгору.

Частіше вставайте. У багатьох людей сидячий спосіб життя. Це збільшує ризик розвитку: порушення зору, сколіозу, геморою тощо. Рекомендуємо вставати та витягуватися в повний зріст кожні 30 хвилин.

Розслабляйтеся. Якщо відчуваєте, що нервуєте, зробіть глибокі вдихи та видихи, спробуйте налаштуватися на позитивні думки. (більше за посиланням).

Фізична активність – це перш за все здоров’я та гарне самопочуття! Регулярна фізична активність: корисна не тільки для тіла, але і для розуму, допомагає знизити високий артеріальний тиск, контролювати вагу, зменшити ризик серцево-судинних захворювань, інсульту, діабету 2 типу та різних видів раку — захворювань, які часто підвищують сприйнятливість до COVID-19; зміцнює скелетно-м’язові тканини, розвиває координацію й рівновагу й підвищує загальний тонус організму. Вправи на рівновагу дають змогу літнім людям уникати падінь і травм;корисна для психіки, оскільки знижує ризик депресії та зниження когнітивних можливостей, віддаляє наступ деменції та покращує загальне самопочуття.  

У ВООЗ є рекомендації щодо рівнів фізичної активності для різних вікових груп, аби підтримувати здоров’я й гарне самопочуття (більше за посиланням).

Будьте здорові і активні завжди!

Фото без опису


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень