Стежкою до літа - взаємодія з природою
Наша прихильність до природи є генетичною та має глибоке коріння в еволюції. Більшість людей надають перевагу житлу з видом саме на природні пейзажі. А звичайна прогулянка лісом, міським парком чи пляжем викликає почуття щастя та спокою. Коли ми проводимо час на свіжому повітрі, ми більше усвідомлюємо те, що ми бачимо, що ми чуємо, що ми відчуваємо. Це покращує наші когнітивні функції.
Знайдіть змогу сходити на прогулянку в парк, на берег річки. Зробіть це своєю щоденною звичкою, концентруйтеся на моменті прогулянки - і відчуєте покращення свого емоційного стану. Спробуйте природу на смак через нові для вас ягоди, фрукти, овочі, спеції. Навчіться слухати тишу. Це вам допоможе відновити ментальне здоров'я.
Якщо у вас є присадибна ділянка або балкон, подумайте про те, як ви можете використовувати їх максимально ефективно. Вирощуйте квіти, рослини чи овочі, облаштуйте годівницю для птахів. Вирощування кімнатних рослин допомагає покращити настрій, зменшити стрес, втому та головний біль, звісно в тому випадку, якщо Вам це подобається.
Візьміть собі за правило щодня помічати 3 нових для вас рослини. Звертайте увагу на їх форму, різноманітність. Фотографуйте те, що Вас здивувало та захопило.
Дослідження доводять, що працівники, які мали змогу дивитися на природу з вікна, мали більше успіхів в кар'єрі та задоволеність життям порівняно з тими, хто не мав такої можливості, а діти, які живуть поблизу зелених насаджень, мають кращу уважність. Декорування робочого місця квітами та рослинами може бути корисним для розвитку творчості працівника, продуктивності та гнучкості вирішення проблем, тоді як присутність тварин може допомогти зменшити агресію та збудження. Не треба забувати і про збереження природного середовища. Природоохоронні активності допомагають створити відчуття мети та надії, відчуття приналежності та зв’язку зі спільнотою однодумців, покращують настрій людини
Напередодні вихідних саме час запланувати собі години взаємодії з природою і відновитись!