Стежкою до літа - день тиші
Наше життя сповнене звуками: гомін людських голосів, гуркіт техніки, звуки природи, тривоги тощо. Ми так звикли до постійного звукового фону, що інколи його не помічаємо. Зараз відчуття гучних звуків значно загострилося…
Фахівці вважають, що постійний звуковий тиск напружує, стомлює нервову систему. Відпочинок психіці, емоціям дарує цілительна тиша. Вона заспокоює, знімає збудження, врівноважує.
Тиша без перебільшення лікує. У тиші народжуються почуття, думки, поезія. У якийсь момент кожен з нас починає цінувати тишу. Вона надзвичайно ефективна - дарує нам натхнення й виховує розум, тіло і душу.
Шум пов’язують з високим кров’яним тиском, серцевими захворюваннями, дзвоном у вухах і втратою сну. Щоденні кілька хвилин тиші потрібні нашій душі не менше, ніж вітаміни тілу. Погодьтеся, це ж зовсім не багато – якихось десять хвилин на день для власних думок і тиші…
Хоча ми можемо думати про тишу, як про нестачу інформації, наука говорить про зворотне. Мозок розпізнає тишу і реагує на неї дуже потужно. Дослідження регенеративного біолога Університету Дьюка, Імке Кірстен, виявило, що дві години мовчання в день викликали розвиток клітин в гіпокампі – області мозку, пов’язаної з формуванням пам’яті, за участю почуттів.
Дослідження показують, що час, проведений в мовчанні, може дивним чином відновити те, що було втрачено через дію надмірного шуму. Стародавні духовні майстри знали це завжди; тиша загоює, тиша глибоко занурює нас в себе, а мовчання врівноважує тіло і розум. Тепер наука підтверджує це.
Простий, але древній досвід мовчання – це цілющий бальзам, який нам абсолютно необхідний! Спробуйте, Вам сподобається!