Стежкою до літа - практики заземлення
Психологічні практики заземлення використовуються для зниження стресу, покращення самопочуття та відновлення емоційного балансу. Основна ідея застосування таких практик полягає в тому, щоб налаштувати свідомість на теперішній момент і встановити зв'язок з фізичними відчуттями та навколишнім середовищем.
Термін “заземлення” ввів американський лікар та психотерапевт Лоуен (Lowen, 1972) і запозичив його з фізики. Лоуен вважав, що заземлення “забезпечує роботу запобіжного клапана для викиду надмірного збудження”. Практики заземлення грають важливу роль і у структурі соціально-емоційного та етичного навчання (СEEН).
Ось декілька психологічних практик заземлення, які можна використовувати щодня:
Дихання: Сфокусуйтесь на своєму диханні, почніть дихати повільно і глибоко. Уявіть, що ви вдихаєте енергію і спокій, а видаляєте напругу та стрес при видаленні видихом. Це допоможе вам зосередитися і заземлитися в поточний момент.
Зв'язок з природою: Вийдіть на природу і відведіть деякий час, щоб насолодитися прогулянкою або медитацією. Зверніть увагу на природу навколо вас - відчуйте дотик трави або дерева, вдихніть свіжий повітря, спостерігайте за рухом хмар або прислухайтеся до звуків природи. Це допоможе вам відчути зв'язок з природою і заземлитися.
Фізична активність: Займайтеся фізичними вправами, такими як йога, танці, біг або просто прогулянка. Рух може допомогти вам відчути своє тіло і позбутися накопиченого напруження. Під час виконання вправ зосереджуйтеся на відчутті кожного руху і контакті зі землею.
Гарної всім практики! Будьте у ресурсі!