Розвиток професійних компетентностей: емоційно-етична
Педагогіка партнерства є ключовим принципом НУШ та одним із факторів ефективної взаємодії учасників освітнього процесу. Аби організувати спільну діяльність на принципах рівності, добровільності та поваги, вчитель має формувати та розвивати відповідно до трудової функції Б професійного стандарту такі компетентності: педагогічного партнерства, психологічну та емоційно-етичну.
Емоційно-етична компетентність передбачає використання способів самозбереження психічного здоров'я, застосування ненасильницької комунікації та запобігання конфліктам в освітньому процесі.
10 жовтня відзначається Всесвітній день ментального здоров'я. Головна його мета — привернути увагу до тих проблем, які пов'язані з психічним здоров'ям людини, та для підтримки таких людей.
Цього року 10 жовтня традиційно буде проведено Всеукраїнській флешмоб #руханкасили. Пропонуємо закладам освіти доєднатися до Всеукраїнського флешмобу #руханкасили й побити минулорічний рекорд, долучивши учнів та учениць до покращення знань про підтримку власного психічного здоров'я.
Заклади освіти, які стануть учасниками Національного рекорду України, отримають сертифікат в електронному вигляді про участь від ГО «Рух Олександра Педана “JuniоrS», а також «Ментальне здоров’я дітей під час війни».
Для того, щоб долучитися до Всеукраїнського флешмобу та стати частиною рекорду
1. необхідно записати відео-руханку із вашими вихованцями, зазначивши посилання на віршик-руханку від лідера Руху JuniorS Олександра Педана - https://youtu.be/yDjNrxR5gks та використовуючи віршик-руханку:
В житті де так багато перешкод,
Я відчуваю крила та коріння.
Слова «Я МОЖУ!» - мій таємний код,
І моя сила сяє мов проміння.
Мій розум, тіло, творчість, почуття,
моє натхнення, радість, мрії, близькість –
в моїх руках. Будую я Моє життя,
відчуваю впевненість та стійкість.
2. викласти відео у будь-яку соціальну мережу із хештегом #руханкасили та #тияк, а також тегами @unicef_ukraine, @juniors_in_ua , @mon.ua.official
3. заповнити реєстраційну форму за посиланням, як учасник флешмобу, де зазначити кількість дітей та дорослих, які були присутніми в кадрі під час руханки.
Нагадуємо, що організатор руханки повинен мати дозвіл від батьків щодо розміщення відео дітей у соц мережах.
Рухаємось - ми того варті!