2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством та торгівлею людьми
Кожного року 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. В цей день 1949 року на 4-й сесії ГА ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми. В України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.
Метою цього Дня є викорінення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних конфліктах. Проблема торгівлі людьми не втрачає актуальності і сьогодні в умовах воєнного стану в Україні.
Не варто вважати, що до тенет сучасних работорговців потрапляють люди з низьким освітнім рівнем. Як свідчить статистика, потрапити в рабство може будь-хто, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Експлуатація може відбуватись як всередині країни, так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше є знайомі люди – ті, яким довіряють.
За даними Міжнародної організації праці, 21 мільйон людей у всьому світі є жертвами примусової праці. Україна не є виключенням: до вересня 2023 року в Україні встановили 86 статусів осіб, які постраждали від торгівлі людьми, це офіційні дані, скільки ще порушень не виявленно, складно говорити. Серед постраждалих 38 жінок, 33 чоловіки, 8 дівчат і 7 хлопчиків. Байдужість та страх втручатися йдуть на користь катам, що вважають себе безкарними. Тому , якщо ви побачили щось схоже на торгівлю людьми або насильство – телефонуйте!
15-47 – цілодобова та безкоштовна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.
527 – Національна гаряча лінія з консультування мігрантів та протидії торгівлі людьми
0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 – «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації (Громадська організація «Ла Страда Україна»)
Матеріали для проведення занять:
Навчальна настільна гра «Рожеві окуляри» призначена для роботи з дітьми від 12-ти років в якості додаткового ресурсу в межах впровадження програми виховних заходів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» для учнів 7 – 11 класів з питань попередження торгівлі людьми.
Навчальна настільна гра «Галопом по Європах» призначена для роботи з дітьми від 12-ти років в якості додаткового ресурсу в межах впровадження програми виховних заходів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» для учнів 7 – 11 класів з питань попередження торгівлі людьми.
Попередження насильства та жорстокого поводження матеріали від ГО «Всеукраїнський громадський центр «ВОЛОНТЕР»