Фінальна зустріч учасників пролонгованого курсу "Оцінювання в НУШ: формувальне оцінювання та його застосування в освітньому процесі"
15 травня відбулась остання зустріч учасників пролонгованого курсу "Оцінювання в НУШ: формувальне оцінювання та його застосування в освітньому процесі", який розпочався в лютому. Консультанти Зміївського центру професійного розвитку педагогічних працівників Оксана Макарова і Оксана Кучук з освітянами Зміївської громади протягом чотирьох місяців занурювалися в атмосферу впровадження формувального оцінювання, удосконалювали свої вміння.
Вчителі мали можливість ознайомитися з сучасними підходами до оцінювання результатів навчання в Новій українській школі згідно Державного стандарту базової середньої освіти та методичних рекомендацій Міністерства освіти й науки України, узагальнити знання щодо використання прийомів зворотного зв’язку з учнями як складової формувального оцінювання, розвинути практичні навички використання інструментів формувального оцінювання, опанувати сучасні інтернет-сервіси, які допомагають практикувати формувальне оцінювання, провести рефлексію,
обмінятися досвідом із колегами-практиками щодо використання елементів формувального оцінювання в НУШ як ефективної стратегії підвищення рівня навчальних досягнень учнів.
Формувальне оцінювання має бути системним, стати основною ознакою змін, які впроваджує НУШ. Воно потребує новітніх підходів до організації навчального процесу, використання прогресивних інструментів й послідовної побудови нової культури оцінювання – у центрі яких знаходяться учні та їхні особисті потреби пізнання.