Практичні вправи арттерапії для корекції емоційного стану дітей та дорослих
За останні роки у педагогіку “зайшла” артерапія. Так що ж таке арттерапія? Якщо розповісти двома словами - це терапія мистецтвом, метод психотерапії, який дозволяє з допомогою творчості пережити внутрішні конфлікти, тривогу, страхи, що турбують людину. Арттерапія підходить не лише дітям, а й дорослим. Перевага цього методу у роботі з дітьми є такою, що цей метод є достатньо екологічним.
Під час арттерапії можна лише малювати? Ні, можна танцювати, створювати казки, ліпити з пластиліну, тіста чи працювати з піском. Будь-яка творча діяльність, що допомагає проявити та висловити свої емоції. Потрібно створити умови, у яких дитина може самостійно обрати творчий інструмент для самозцілення.
Чим арттерапія відрізняється від уроку малювання? На уроці малювання важливий результат. Дитина виконує певне завдання, яке їй дає викладач. Натомість в арттерапії важливий сам процес. За допомогою гри та творчості дитина проявляє те, що турбує її всередині: через тип фарби, кольори, сюжет, який вона хоче зобразити тощо. Сьогодні в рубриці ми рекламуємо матеріал, Практичні вправи арттерапії для корекції емоційного стану дітей та дорослих, який було створено в межах проєкту «Mental Labs» в м. Києві, що реалізується Ліцеєм “Educator” завдяки локальній субсидії від федеральної компанії GIZ за дорученням Федерального уряду Німеччини.
https://drive.google.com/drive/folders/1UDmyTlUPN-kAt7MT0uFlLVzMi4tchQfa