Вчителі початкових класів практикували застосування інструментів ШІ
25 березня 2026 року проведено практикум «Штучний інтелект для організації роботи вчителя: практика використання» для вчителів початкових класів Зміївської міської ради та Донецької селищної ради. Під час заходу учасники мали можливість ознайомитися з основними поняттями мовних моделей ШІ, зрозуміти, яку роль вони відіграють у сучасному освітньому процесі та як можуть допомогти вчителю у щоденній професійній діяльності.
Окрему увагу було приділено питанням академічної доброчесності при використанні інструментів штучного інтелекту. Особливо цінною частиною практикуму стали практичні кейси використання ШІ в роботі вчителя. Учасники дізналися про можливості автоматизації рутинних завдань, створення навчальних матеріалів, підготовки завдань для учнів, а також про інструменти, що допомагають персоналізувати навчання відповідно до потреб кожної дитини.
Консультант Центру, Оксана Макарова познайомила учасників із можливостями платформи MagicSchool AI, продемонструвавши, як вона може допомогти вчителю у підготовці уроків, створенні завдань і плануванні роботи.
Наталія Іванова, вчитель початкових класів КЗ «Зміївський ліцкй №1» представила можливості NotebookLM, показавши, як цей інструмент можна використовувати для роботи з інформацією та організації навчального матеріалу.
Тетяна Якубова, вчитель початкових класів КЗ «Гусинополянська гімназія» розкрила потенціал платформи Chalkie AI, яка відкриває нові можливості для створення інтерактивного освітнього контенту.
На завершення учасники підсумували отримані знання та поділилися власними враженнями під час рефлексії. Практикум став корисним майданчиком для обміну досвідом, отримання нових ідей та натхнення для впровадження сучасних цифрових інструментів у педагогічну діяльність.
